MENU

Zdravý design s.r.o.

Posláním studia Zdravý design je přinést kreativní život do odvětví zdravotní techniky a všude, kde je třeba přispět ke zkvalitnění každodenního života. Základním kamenem tvorby studia je design zdravotních či kompenzačních pomůcek. MgA. Věra Kunhartová, zakladatelka studia se smyslem pro lidské potřeby, se této oblasti věnuje intenzivně téměř deset let. Jejím cílem je činit každodenní zkušenosti přívětivější a jednodušší pomocí nápadů a inovací v designu..

Zdravý design však neznamená jen něco zdravého, ale také dobrého, správného, užitečného, střízlivého a přitom krásného. Je o zdravém rozumu, jednoduchém a konkrétním způsobu uvažování.

Ruku v ruce s klientem, jeho týmem a naším konstruktivním přístupem vedeme produkt cestou rešerší, průzkumu dané problematiky s důrazem na ergonomii a potřeby koncového uživatele, s cílem vytvořit jednoduchý a účelný design. Cestou nezbytného vývoje od první skici, počítačového modelu a vizualizace, přes konstrukci produktu se zohledněním klientových výrobních možností a realizaci prototypů vedeme projekt až k zavedení produktu do výrobního procesu a úspěšnému uvedení na trh. Součástí našich služeb je i následné zpracování podkladů pro marketingové a obchodní účely, včetně možnosti konkrétních návrhů a realizace výstupů.

Kontakt

MgA. Věra Kunhartová

Tel.: +420724138907 E-mail: vera@zdravydesign.com Www: https://www.zdravydesign.com
Petrohradská 2016/3, Praha 10 — Vršovice IČ: 04289927

Názory klientů

"I have had the pleasure of working with Věra Kunhartová and with her colleges at Zdravý Design for almost 3 years and it has been a successful journey for both of us. It is crucial for us knowing that we have a partner that is able to create innovation. Their level of designing skills and talent is incredible!

Most importantly we found a partner who is able to offer complete service from products design to its full package of technical drawings. This is something that not many can successfully offer.

It is great to see how passionate Věra Kunhartová is about her work. Such passion for perfection and design is what brought us together and hopefully, it will make us create even more incredible products."

Tanel Joost, General Manager, Equa

"Velice rád bych paní Věře Kunhartové i celému týmu vyjádřil i touto formou poděkování za dosavadní spolupráci.
Když jsme začali uvažovat o úpravách SMT elektrochirurgické jednotky (resp. Vnější „skříně“), trefně podotknul kolega, že jsme ve firmě „jen“ technici, a že logicky tedy vytvoříme opět pouze technickou skříň bez šmrncu, barevného sladění a dalších fines.
Toto prohlášení vedlo až ke spolupráci se Zdravým designem, které rozhodně nelitujeme, neboť z ní vzešel velice líbivý a funkční produkt, jak nám potvrzují naši zákazníci i návštěvníci zdravotnických výstav v Düsseldorfu či Dubaji, a dnes je již takto re-designovaný přístroj součástí naší standardní výroby i dodávek.
Vážím si i zásadového postoje designérky týkajícího se barev, úhlů a jiných designových aspektů, a i toto ve finále vedlo ku prospěchu věci.
Ještě jednou děkuji a budu se těšit na další spolupráci."

Jan Horák, Managing Director, Special Medical Technology CO.

"Naše společnost dlouhodobě a úzce spolupracuje se studiem Zdravý design s. r. o. a zejména pak s paní MgA. Věrou Kunhartovou, v oblasti vyvíjených produktů a jejich designu, a to jak z hlediska ergonomizace, estetizace i vyrobitelnosti.
Práce odváděná výše uvedenou společností a její jednatelkou probíhá k naší naprosté spokojenosti a podle našeho názoru představuje špičku v oboru ztvárnění zdravotnických prostředků a pomůcek."

MUDr. Miroslav Svoboda, Předseda představenstva, Riocath Research Institute, a.s.

Reference

Equa — Veterinary table

Design Thinking, Průmyslový design

Veterinární stůl Equa — 4050 nebyl naším prvním velkým projektem ve spolupráci s klientem Equa. Je ale prvním, který se podařilo během krátké doby  (9 měsíců) dotáhnout od první skici po funkční prototyp a vystavit na London Vet Show 2019! Nyní je produkt úspěšně vyvážen do zemí celého světa.

Naším cílem při navrhování nového veterinárního stolu bylo zapomenout na to, jak doposud tyto produkty vypadaly a jaké materiály se běžně používají. Nový veterinární a transportní stůl byl navržen jako elegantní kus zdravotního nábytku,  s aplikací moderního materiálu Corian, který doposud na tomto typu produktů aplikován nebyl. Corian v tomto případě tvoří horní desku stolu, která má zcela homogenní povrch a je opatřena odtokovou drážkou. Také polohovací mechanismus křížového rámu vzešel z našeho ateliéru. Nová konstrukce umožňuje zdvih stolu z 350 cm až po 110 cm a je ovládána pomocí nožních pedálů, takže lékař má volné ruce na práci s pacientem.

SMT — Elektrosurgery unit

Design Thinking, Průmyslový design
Rok realizace: 2019

Nový design opláštění stávajícího elektro-chirurgického přístroje ESU BMM PF byl navržen pro SMT — Praha s důrazem na přívětivý user-interface, intuitivní a jasné použití ovládacích prvků, které může v praxi násobně urychlit jednotlivé operace. Nový ESU (Elektro-surgery unit) byl poprvé vystaven na světovém veletrhu zdravotní techniky Medica 2019 v Düsseldorfu a na Arab Health v lednu 2020.

Seiza

Průmyslový design
Rok realizace: 2013

Seiza je polohovací ortopedický vozík pro aktivní život inspirovaný tradiční japonskou polohou. Hlavním cílem bylo poukázat na problém současných ortopedických vozíků a najít originální řešení sezení.

Projekt je výrazně zaměřen na problematiku rehabilitace, fyziologie a ergonomie lidského těla, prevenci postraumatálních onemocnění vzniklých dlouhodobým sezením a usnadnění manipulace s vozíkem. Významným medicínským benefitem je polohování vozíku (sezení/klečení), které přenáší tlak na jiné místo a má pozitivní důsledek na zdravotní stav pacienta.

Projekt Seiza začal jako diplomová práce Věry, která byla za atraktivní design několikanásobně oceněna:
Excelentní studentský design a Cena novinářů – Národní cena za studentský design 2013, Cena ateliéru Produktový design – FUD, UJEP.

V současnosti Seiza stále prochází vývojem a testováním a připravuje se pro potenciální zákazníky.