MENU

vinvin studio

Jsme pražské vinvin studio zabývající se designem. Vytváříme inovativní, emotivní a smysluplné návrhy Vašich produktů a služeb, které nejlépe splňují Vaše potřeby a jsou v harmonii s okolním děním. Jsme kovaní v produktovém a průmyslovém designu výrobků, ale nelekneme se projektů v oblasti grafického designu, designu v architektuře ani UI & UX designu webu a aplikací.

Kontakt

Tomáš Paclík

Tel.: +420603714291 E-mail: tomas@vinvinstudio.com Www: http://www.vinvinstudio.com
Na Míčánkách 465/3
Praha 10-Vršovice
101 00
IČ: 87642921

Reference

Locked in Prague - branding pro pražskou únikovou hru

Branding

Dlouhodobě spolupracujeme s jednou z prvních únikových her v Praze – Locked in Prague. Jsme autoři jak vizuální identity včetně aplikací na tiskoviny a venkovní reklamu, tak webové prezentace. Web spolu s námi vytvářel a zejména kódoval Martin Mareš. Součástí webu je rezervační kalendář, který jsme navrhli tak, aby byl hravější a odlišný od šablonovitého tabulkového pojetí kalendářů. K testování rezervačního kalendáře jsme přistupovali s obavou, zda to uživatelé pochopí. Dnes už víme, že se uživatelé rezervují, a z toho usuzujeme, že rezervační proces je navržen dobře. Nebo nám to tým Locked in Prague dodnes tají a rezervace funguje propiskou v notesu na stole. No, život je přeci jen hra. Mimochodem vřele doporučujeme obě únikové hry Locked in Prague.

IPR Praha - návrh zastávkového přístřešku a zábradlí – výběrové řízení

Průmyslový design

Přístřešek MHD byl navržen v rámci výběrového řízení, ve kterém jsme obsadili 5. příčku. Středobodem návrhu zastávkového mobiliáře jsou lidé. Lidé, kteří v Praze žijí, pracují, cestují a používají MHD. Díky rešerši a pozorování chování lidí na zastávkách jsme zlepšili uživatelskou zkušenost. Typická pozorovaná aktivita je čekání. Chceme, aby lidé skrze mobiliář vnímali MHD jako nejlepší způsob dopravy a užili si čekání o samotě nebo při rozhovoru s ostatními. V analogii lze interakci lidí s mobiliářem vyjádřit jako čekání v Michelinské restauraci, než kuchař připraví Váš hlavní chod. Aby tato vize byla naplněna, interakce musí být podmanivá, osobní, důvěryhodná a obohacující. Z toho nám vyplynulo, že mobiliář musí působit profesionálně, organizovaně a do určité míry řemeslně. Více informací naleznete na stránkách IPRu Praha, vyhlašovatele soutěže http://www.iprpraha.cz/prahamanovydesignzastavkymhd

Alukov a.s. - inovativní zastřešení vířivky – soutěžní návrh

Průmyslový design

Během nadprůměrně teplého a suchého léta jsme byli pozváni do soutěže na návrh inovativního zastřešení vířivky. Soutěž vyhlásila firma Alukov a.s. s hodnotícími kritérii v oblastech inovativnosti, skladnosti při přepravě a jednoduchosti montáže koncovým zákazníkem. Konstrukce zastřešení návrhu NORDIC je vyrobena z hliníkových profilů, kdy délka žádného dílu nepřesahuje 3 m. Střecha je zavěšená na ocelovém lanu. Osa střechy je mírně vyvýšená aby do stran odtékala dešťová voda. Stěny tvoří průhledné panely, které jsou upevněné do drážek profilů tak, aby se dali jednotlivě posouvat a vytvořili tak prostor pro vstup. Interiér může být vybaven doplňky, jako např. zavěšené ohniště.