MENU

UNICO.AI

Klientům pomáháme řešit jejich výzvy v oblasti výzkumu a vývoje prostřednictvím vyhledávání technologií, komercializace technologií a navazováním dlouhodobých spolupráce mezi akademickou a podnikatelskou sférou. Díky tomu jim čas a peníze při vývoji nových technologií a produktů.

Mezi naše hlavní služby patří:

  • Validace technologií
  • Tržní analýzy
  • Řízení výzkumu a vývoje
  • Skauting technologií a expertů
  • Vzdělávání v oblasti transferu technologií
  • Poradenství v oblasti transferu technologií a duševního vlastnictví

V oblasti transferu, vyhledávání a komercializace technologií máme dlouholeté zkušenosti jak z Česka, tak zahraničí.

Kontakt

Vojtěch Kadlec

Tel.: 737 701 586 E-mail: vojtech.kadlec@unico.ai Www: https://unico.ai
Lazarská 13/8, Nové Město, 120 00 Praha 2 IČ: 06118313 DIČ: CZ06118313

Názory klientů

„Spolupráce s firmou UNICO.AI posunula oblast transferu technologií Centra HiLASE o výrazný krok vpřed. Díky profesionálnímu přístupu a znalostem v oblasti komercializace nám UNICO.AI přispělo ke zmapování komerčního potenciálu a současných vnitřních procesů včetně tržní analýzy ve vybraných segmentech pro využití laserových aplikací. Následně byla připravena ucelená Strategie Centra HiLASE v oblasti transferu technologií s řadou podpůrných nástrojů, které postupně začínáme využívat. Se společností UNICO.AI byl také konzultován profil kandidátů na klíčové pozice v nově sestaveném týmu transferu technologií.“

Lukáš Masopust, Deputy Head of the Centre, HiLASE FZU AVČR

„UNICO.AI nám pomohlo najít skvělého akademického partnera pro náš výzkumně-vývojový projekt, díky němuž do našich sportovních simulátorů integrujeme podporu rozšířené reality vycházející ze špičkového výzkumu prof. Herouta z VUT v Brně a jeho týmu.“

Petr Samek, spoluzakladatel, Virtual Training

V případě komercializace zařízení bylo UNICO.AI katalyzátorem všech procesů. Díky pečlivé administrativní práci a proaktivní obchodní aktivitě, kterou UNICO.AI zajišťuje, jsem se mohl starat jen o technickou část (vývoj a výroba) zařízení. Vím, že se na UNICO.AI mohu spolehnout.

Josef Žák, ČVUT

Reference

ENTRANT

Design Thinking, Marketing, Průmyslový design
Rok realizace: 2020

V rámci projektu ENTRANT jsme pomohli na svět globálně jedinečné patentované technologii pro měření lidského stresu, kterou testuje např. americká NASA. Naše činnost spočívala v identifikaci a validaci projektu, ověření jeho tržního potenciálu, včetně založení nové společnosti, která je dnes součástí ESA BIC inkubátoru Evropské kosmické agentury.

Shear1Device

Design Thinking, Marketing, Průmyslový design
Rok realizace: 2019

V rámci projektu Shear1Device jsme pomohli na svět technologii vyvinuté společně ČVUT v Praze a University of California, Berkeley. Jedná se o technologii, která dokáže měřit smykové vlastnosti různých asfaltových směsí najednou. V tomto směru se jedná o unikátní technologii patentově chráněnou v několika zemích na všech kontinentech. Naše práce spočívala v ověření technologie na trhu, identifikaci potenciálních klientů a prodeji technologie na 3 různé kontinenty.

 

Rozvoj kapacit HiLASE pro transfer technologií

Design Thinking, Marketing
Rok realizace: 2019

Cílem projektu bylo pomoci klientovi, výzkumnému centru HiLASE, s designem aktivit pro intenzivnější spolupráci s průmyslem a úprava vnitřních procesů tak, aby byly co nejvíce srozumitelné pro zaměstnance HiLASE a co nejjednodušší pro klienty HiLASE. V rámci projektu byly provedeny rozhovory s klíčovými lidmi, realizovány interaktivní workshopy a připravena nová strategie výzkumné centra pro spolupráci s průmyslem.