MENU

Petr Kubik

Studio se věnuje převážně produktovému a průmyslovému designu, okrajově pak grafice.
Všem projektům se věnuje osobně majitel studia a designér Petr Kubík.

Design není pouze vzhled! Je to pečlivě namíchaný koktejl vlastností dle společné definice zadání. Součástí designu je funkčnost, estetika, vyrobitelnost, ekonomie, ergonomie, originalita atd. Každý projekt je výzvou a dávám do něj maximum energie a pozornosti. Spokojený zákazník a dlouhodobá spolupráce mi dává smysl. Zadání pro práci může být velmi různorodé, dle potřeb klienta. Nejde o to udělat “nějaký” design. Při práci postupuji komplexně s ohledem na celkovou corporate identity zadavatele a pomáhám ji definovat. Grafický design vnímám jako součást produktu a musí být spolu v harmonii.

Chci své klienty neustále pozitivně překvapovat. Výstup nejsou pouze skici, ale 3D data v korektních plochách (iges, step) připraveny pro výrobu.
Ing. Petr Kubík

 

Kontakt

Ing. Petr Kubík

Tel.: +420 608 161 757 E-mail: info.kubikdesign@gmail.com Www: http://www.kubikdesign.cz
Bohuslava Martinů 31, Brno IČ: 87171414 DIČ: 8005224095

Názory klientů

…STYL HODINEK DOTVÁŘÍ JEMNÝ, LEČ DO DETAILU PROPRACOVANÝ DESIGN GRAFIKY ČÍSELNÍKU, NA KTERÉ SE OPĚT PODÍLEL DVORNÍ DESIGNÉR PETR KUBÍK. JEHO PROFESIONALITA STOJÍ ZA DOTVOŘENÍM PRAKTICKY KAŽDÉHO NÁPADU, KTERÝ SE ZRODÍ V HLAVÁCH ZAKLADATELŮ, JEJICH EXTERNÍCH SPOLUPRACOVNÍKŮ ČI SAMOTNÝCH ZÁKAZNÍKŮ, PRO KTERÉ JIŽ PŘIPRAVIL I NĚKOLIK DESIGNŮ NAPROSTO UNIKÁTNÍCH HODINEK.

ČASOPIS WATCH IT! – PROKOP & BROŽ

SPOLUPRÁCI S PANEM KUBÍKEM NA PROJEKTU REDESIGNU SETU KOUPELNOVÉHO NÁBYTKU MIO PRO NAŠI ZNAČKU JIKA MUSÍM HODNOTIT JAKO ÚSPĚŠNOU A PRODUKTIVNÍ. OBDRŽELI JSME PŘEKVAPIVĚ NĚKOLIK NÁVRHŮ NOVÉHO DESIGNU KOUPELNOVÉHO NÁBYTKU, ZE KTERÝCH JSME SE PRO JEDEN ROZHODLI. PAN KUBÍK S NÁMI SPOLUPRACOVAL I NA TECHNICKÉM ŘEŠENÍ SETU. PRÁCE BYLA DOVEDENA DO KONCE VČ. TVORBY 3D MODELŮ A PEROKRESEB PRO ÚČELY KATALOGU JIKA. STUDIO KUBIKDESIGN MŮŽEME DOPORUČIT.

LAUFEN/ROCA/JIKA – ING. PETR ČECH, PRODUKTOVÝ A BUSINESS DEVELOPMENT MANAŽER – KOUPELNOVÝ NÁBYTEK

NA SPOLUPRÁCI SI NEJVÍCE CENÍM TOHO, ŽE PAN KUBÍK NAVRHOVAL PRO NÁS PRODUKTY, KTERÉ BYLO MOŽNÉ IHNED REALIZOVAT. KUBIKDESIGN FUNGUJE KOMPLEXNĚ, RYCHLE A PODLE ZADÁNÍ, KTERÉ NÁM POMOHL DEFINOVAT.

ANTONÍN DYMÁK – PROJEKT MANAŽER

STUDIU KUBIKDESIGN JSME POSTUPNĚ SVĚŘILI NĚKOLIK PROJEKTŮ OD VÝSTAVNÍCH STOJANŮ, PŘES HLEDÁNÍ KONCEPTŮ A INOVACÍ AŽ PO KOMPLETNÍ NOVÝ DESIGN DÁLKOVÉHO OVLADAČE A DOTAŽENÍ DO REALIZACE. JSME SPOKOJENI A PŘEDPOKLÁDÁME DALŠÍ SPOLUPRÁCI.

LUBOŠ DUFEK – MAJITEL SPOLEČNOSTI LOMAX

NAŠE SPOLUPRÁCE S PANEM KUBÍKEM ZAČALA NA ŠKOLENÍ PROGRAMU AUTODESK ALIAS A NAKONEC PŘEROSTLA VE SPOLUPRÁCI PŘI TVORBĚ PLOŠNÝCH DÍLŮ V INTERIÉRU I EXTERIÉRU AUTOBUSU. NA SPOLUPRÁCI OCEŇUJI JAK FLEXIBILITU, TAK TECHNICKÉ ZNALOSTI PANA KUBÍKA A PŘEDPOKLÁDÁM JEJÍ DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ. KUBIKDESIGN MOHU JEN DOPORUČIT.

ING. JAN FARNÍK – VEDOUCÍ KONSTRUKCE KAROSERIÍ

PETR HAS PROPOSED FOR US A REDESIGN OF A COMPLETE SERIES OF GAME MACHINES INCLUDING THE GRAPHICS OF INDIVIDUAL GAMES. IN 2016 WE ARE PREPARING TO LAUNCH THE PRODUCTION OF A WHOLE NEW DESIGN OF GAME MACHINES WHICH PETR HAS ALSO PROJECTED. WHAT WE MOST APPRECIATE OUT OF OUR CLOSE COOPERATION WITH PETR IS THE FACT THAT HE IS ABLE TO EXAMINE ALL CONCEPTS THOROUGHLY UP TO THE PRODUCTION STAGE AND HIS WILLINGNESS TO SORT OUT ANY POTENTIAL PROBLEMS THAT ARISE FROM THE MANUFACTURING PROCESS IN A SHORT PERIOD OF TIME. I HAVE NO HESITATION IN RECOMMENDING STUDIO KUBIKDESIGN TO ANY POTENTIAL INTERESTED PARTY.

MITJA KOLMAN – PRESIDENT

Reference

náramkové hodinky pro firmu Prokop&Broz

Branding, Design Thinking, Produkce a reklama, Průmyslový design
Rok realizace: 2013-2019

Jsem dvorním designérem značky Prokop&Brož.  Stojím prakticky za každým modelem značky od roku 2013  a svou kreativitou přispívám k budování značky. Za tu dobu jsem se podílel na designu více jak 60 modelů hodinek včetně přípravy dat na výrobu (tělo hodinek, nožičky, skla, grafiky ciferníků, ručičky, korunky atd.).

koupelnový nábytek New Mio pro Laufen/Roca/Jika

Architektura, Branding, Design Thinking

Po úspěchu v mezinárodní soutěži Jump The Gap a výhry českého kola této soutěže jsem byl osloven firmou Jika a navrhoval jsem koupelnový nábytek pro masovou produkci.

průmyslový mobilní RTG

Branding, Design Thinking, Průmyslový design

Pro firmu Eledus jsem navrhoval mobilní RTG pro průmyslové účely (realizováno). Následně pak stacionární RTG (čeká na realizaci)