MENU

NOVAGUE, s.r.o.

Zaměřuji se na navrhování a designování průmyslově vyráběných produktů. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou s klienty řeším a je nutné ji mít stále na paměti je, že produkty které navrhnu a společnou cestou s klientem dostaneme do sériové výroby, přinesou klientům profit a zároveň utváří povědomí o jejich firmě. Proto cítím velkou odpovědnost za produkty, které jsem navrhl. Dohromady již vygenerovaly obrat přes 100 milionů EUR. Dalším z měřitelných ukazatelů mé práce jsou úspěchy ve světových designových soutěžích. Ty přináší obrovskou přidanou hodnotu pro klienty v rámci PR a následného prodeje navržených produktů. 

Mám více než 10 let odborné praxe v oblasti produktového a grafického designu. Projekty s klientem kompletně řídím od prvního setkání až po oficiální uvedení produktu na trh.

V roce jsem 2008 založil designové studio Novague s cílem navrhnout a vyvinout výrobky, které jsou funkční a uživatelsky přívětivé – přesto esteticky jedinečné a unikátní. V portfoliu úspěšných designů máme od nábytku po spotřební elektroniku nebo koncepční automobily. Studio implementuje praktická, inovativní, uživatelsky orientovaná řešení v mnoha oborech.

Kontakt

Petr Novague

E-mail: petr@novague.com Www: https://www.novague.com
Truhlářská 1108/3, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha IČ: 28488229 DIČ: CZ28488229

Názory klientů

Hospodářský dvůr POŘÍČÍ, s.r.o.

Petrům inovativní postup pro nás byl zprvu velmi náročný, ale až čas ukázal, že ve svých inovativních a nestandardních postupech, jeho názory a techniky dávají smysl. Díky jeho úhlu pohledu na věc, se nám podařilo dostat na trh mezi etablované společnosti. Díky designu se nám povedlo prorazit v široké konkurenci a našim produktům přidat něco, co konkurence nemá.

Sapeli

Díky Petrovo inovativnímu přístupu, se nám porařino vyvinout technologii, kterou konkurenční firmy v ramci technologií svým klientům neposkytují. Díky tomuto náskoku náš patent získal v rámci designu něco neuvěřitelného. Existuje jen hrstka firem, kterým se podařilo v jednom roce získat tolik světových ocenění za průmyslový design jako nám, díky Petrovo nápadům.

Reference

Sapeli Muteo

Architektura, Průmyslový design
Rok realizace: 2019

Muteo je revoluční produkt v oblasti dveří a dveřních systémů, který mění vnímání prostoru. Díky systému Muteo je otevírání dveří pohodlnější a přirozenější. U tohoto jedinečného řešení se povedlo zcela odstranít kliku z povrchu dveří. Jediné, co musíte udělat, je jen tlačit nebo táhnout. Všechno ostatní se děje automaticky díky důmyslnému řešení mechanického zámku, který společně s novými dveřmi ve tvaru Z tvoří dokonale funkční celek. Toto patentované řešení nabízí nové možnosti pro architekty, kteří mohou nově pracovat s návazností povrchu dveří s okolními stěnami.

 

Spokar X

Průmyslový design
Rok realizace: 2015 - 2017

Zubní kartáček Spokar X byl navržen pro společnost Spojené kartáčovny a.s., která je evropským výrobcem v oboru dentální hygieny a užitkových výrobků. Design je založen na speciální ergonomii rukojeti, která byla testována ve speciálních laboratořích a přinesla jedinečný tvar písmene X. Model X je vybaven vysoce kvalitními německými vlákny od firmy Perlon. Zubní kartáček dosáhl mimořádného úspěchu na mnoha středoevropských trzích.

Vývoj produktu trval 2 roky. / 2015-2017 / Uvedení na trh 2018

Limobar sodamaker

Průmyslový design
Rok realizace: 2015

Na projektu sodamakera Limobara jsem se snažil odlišit od konkurence. Chtěl jsem vytvořit absolutně minimalistický produkt, ale na druhé straně jsem chtěl trochu šokovat. Většina sodamakerů má vertikální konstrukci, přesto jsme vyvinuli konstrukci, která umožnila umístit bombu s plynem pod úhlem. Díky tomu má Limobar jedinečný sklon. Nová generace sodamakerů pomáhá snižovat množství odpadu z plastových lahví a snižuje tak znečištění našeho světa.

Cobra handle collection

Průmyslový design
Rok realizace: 2017

Tato kolekce klik a dveří. Design Cobra by Novague je založen na ergonomii lidské ruky a rukojeti, vše je tvarováno tak, aby uživatelé vnímali elegantní tvar kliky především prostřednictvím svého dotyku. Tyto kliky jsou vyráběny v Itálii a díky tomu je v nich cítit jejich pochopení pro detail, který utváří celková dopad designu do běžného života.