MENU

MARTIN TVARŮŽEK DESIGN s.r.o.

Cílem každé spolupráce našehio studia s výrobcem je úspěšné dokončení vývojového procesu a rychlé uvedení produktu na trh.
Při úvodním analytickém workshopu definujeme potřeby výrobce, odhalujeme nedostatky stávajícího řešení, hledáme konkurenční výhody produktu. Výsledkem této fáze je zadání projektu. Na jeho základě vytváříme design produktů, přičemž zohledňujeme desítky kritérií jako jsou cílové skupiny, trhy, vlastnosti produktu, obchodní strategie výrobce, konstrukční řešení, technologické postupy, funkčnost, ergonomie, uživatelské souvislosti, nákladovost, prodejní cena, dědičnost dílů apod.
Po dokončení tvůrčí fáze spolupracujeme s dotčenými profesemi tak, aby v konstrukci či výrobě nedošlo k odklonu od finálního znění designu, které si klient schválil v 3D vizualizacích.
Spolupracovali jsme takto na vývoji a designu desítek výrobků, strojů a zařízení českých i zahraničních výrobců, které se prodávají na globálním trhu.
Díky vedení ateliéru Tvarůžek na Ústavu průmyslového designu FA ČVUT Praha spolupracujeme s výrobci na reálných projektech nebo vizích také na akademické půdě.

Kontakt

Martin Tvarůžek

Tel.: 602588078 E-mail: martin@tvaruzekdesign.com Www: http://www.tvaruzekdesign.com/
Hněvkovského 30/65
Brno - Jih
617 00
IČ: 05430950 DIČ: CZ05430950

Názory klientů

V rámci přípravy O2 Smart Boxu jsme chtěli změnit samou podstatu vnímání wifi modemu jako takového. Hledali jsme designéra, který bude schopen jít za rámec odvětví s maximálním důrazem na zákaznické potřeby. Martin Tvarůžek překonal všechny naše očekávání! Jeho fokus na zákaznické potřeby, který se nebojím nazvat až posedlostí, se zrcadlí na každém detailu designu O2 Smart Boxu a nejen tam. Ultimativně jsme u pohledu zákazníka posuzovali celý E2E zážitek: design - funkce - software - aplikace. Dle zpětné vazby, kterou máme, zákazníci cítí, že na ně u O2 Smart Boxu bylo myšleno na prvním místě. Domnívám se, že je to jeden ze základních důvodů, proč se O2 Smart Boxu tak dobře obchodně daří a proč vyvolal ve světě takovou odezvu.

Roman Bacík, produktový manager, O2 Czech Republic

Oslovili jsme několik designérů, kteří nám navrhli krásné automaty. Mělo to však velký háček. Nedaly by se vyrobit a ani kvůli případným opravám rozebrat. Praktická stránka věci pro ně byla problém. Už jsme si mysleli, že designéři, kteří by to zvládli, neexistují. Přes partnerskou firmu Adast Adamov jsme se však doslechli o průmyslovém designérovi Martinu Tvarůžkovi. Když se vyráběl prototyp, vzal si Martin Tvarůžek montérky a šel na tři dny do dílny. Tím naprosto překonal má očekávání. Chtěl vědět, jestli se podle jeho návrhu dají správně ohnout a svařit plechy. Když něco technicky nešlo, udělal v návrhu úpravu.

Miroslav Stříbrský, ředitel, UNICODE SYSTEMS

Naša spoločnosť NOTUS stála koncom roka 2016 pred strategickým rozhodnutím ako zvýšiť predajnosť produktov a preniknúť na nové trhy. Máme finálny produkt - ultrazvukové čistiace zariadenia, ktoré sú technologicky a cenovo porovnateľné s konkurenciou. Zamýšľali sme sa nad tým, čo nás môže odlíšiť a jednoznačne sme sa zhodli že je to dizajn. Nenechali sme nič na náhodu a na základe dobrého odporučenia sme sa spojili s pánom Tvarůžkom. Do 2 týždňov od prvého kontaktu sme už sedeli spolu na workshope. Za 4 mesiace sme to dotiahli až na Cenu strojárskeho veľtrhu v Nitre s čistiacim zariadením typu NPS.
Na Martinovi Tvarůžkovi osobne oceňujem veľmi priateľský a vysoko odborný prístup v oblasti priemyselných strojov. Okrem samotného dizajnu sme spolu riešili rôzne technické uzly, obsluhu zariadenia až po samotnú logistiku. Za necelý rok spolupráce sme spoločne prepracovali 3 typové rady zariadení.
Martinov entuziazmus a výsledok práce na čistiacom zariadení NPS nás myšlienkovo posunuli míľovými krokmi vpred a prepracovali sme aj kompletnú marketingovú stratégiu od zmeny loga až po internetovú stránku a výrazne sa nám otvorili trhové možnosti.

Ladislav Patay, výkonný ředitel, NOTUS

Reference

O2 Smart Box

Rok realizace: 2017

Cílem projektu O2 Smart Box bylo vytvořit takový design zařízení, který bude dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech.
Oceněno Zvláštním uznáním kurátorů a členů poroty za design na Czech Design Week 2017 (https://blog.o2.cz/2017/12/04/o2-smart-box-ziskal-oceneni-na-czech-design-weeku/)

Obráběcí centrum TOS FRU

Průmyslový design
Rok realizace: 2016

V kontextu produkce světových výrobců bylo navrženo nekonvenční tvarové řešení stroje, které nejen podpoří budování tradiční značky, ale také odrazí technickou vyspělost stroje TOS FRU a jeho výjimečné postavení v portfoliu výrobce. Stroj získal světové ocenění Red Dot Winner 2017.

Ultrazvuková čistička NPS

Průmyslový design
Rok realizace: 2017-2018

V roce 2017 jsme vytvořili design kolekce ultrazvukových čističek společnosti Notus, které byly postupně uvedeny do opakované výroby. Cílem projektu bylo kromě vytvoření atraktivního designu také podpora budování značky a podpora prodeje v podobě průniku na nové trhy. Čistička Notus NPS získala Cenu strojírenského veletrhu Agrokomplex Nitra.

Horizontální frézovací a vyvrtávací stroj ŠKODA FCW150

Průmyslový design

Design stroje je jedním z výsledků dosažených při tvorbě portfolia ŠKODA MACHINE TOOL. Vývojový projekt byl proto veden koncepčně směrem k vytvoření jedinečného tvarosloví ŠKODA, ale také s důrazem na uživatelský komfort, ergonomii, bezpečnost nebo dědičnost prvků.
V prestižní soutěži Red Dot Award 2015 získal stroj FCW150 jako první český produkt prestižní ocenění Red Dot Winner ve strojírenské kategorii.