MENU

Herrmann&Coufal

We are Prague based duo of designers and creators working in the fields of product, industrial and urban design. We are fascinated by the latest technology and precision, yet we deeply admire the old crafts and nature. We prefer pure and minimal form, yet we give all our creations a little bit of hot spice. Every project we do is totally different from the last one. That is how we keep ourself with fresh mind. Creativity and playfulness are in our manifesto.

Kontakt

Eduard Herrmann a Matěj Coufal

Tel.: 774 110 889 / 733 199 099 E-mail: info@herrmanncoufal Www: http://www.herrmanncoufal.com/
Mexická 3, Praha 10, 10100 IČ: 04231171 / 04727797

Názory klientů

Profesionální a přátelský přístup, dodržování harmonogramu, originální nápady. Doporučujeme.

Master&Master

Se studiem H&C jsme realizovali nové modely klik, které jsou inovativní svým celkovým pojetím a odlišují se, což byl i nás hlavní požadavek.

Na naší spolupráci bych vyzdvihnul mimo inovativního přístupu, který se očekává, zejména časovou spolehlivost a detailní znalost problematiky.

Material & Technology - M&T

We worked with Hermann & Coufal on our seasonal greetings card design for our annual client outreach. They had solid creative ideas for how they could help with the concept, and found really good materials to bring the concept to life.

We would definitely recommend Hermann & Coufal for similar design and print projects.

EWO (Italian manufacturer of lights)

Reference

Pixel

Průmyslový design

Představte si hravou mozaiku ze čtvercových modulů poskládanou do téměř jakéhokoliv tvaru. Symetrické, pravidelné i zcela nepravidelné sestavy jsou tím, co zcela novým způsobem oživí veřejný prostor. Můžete si hrát klidně jen s orientací dřevěných lamel v přirozené barevnosti dřeva, můžete ale přidat i barevné kombinace. Můžete vytvořit jednoduchý klidný tvar v monochromatické barevnosti, ale také můžete rozehrát zajímavou a velmi rozevlátou hru. Výsledkem bude pestrobarevný koberec, který jinde nenajdete. Přitom stále zůstáváme u funkčního sedacího prvku pro veřejný prostor. Jednotlivé moduly spočívají na centrální noze a jsou doplněny vloženými dílci, aby nosných noh výsledné sestavy nebylo zbytečně moc. Moduly mohou sloužit nejen jako součást větších sestav ale i zcela samostatně jako sedáky pro jednoho. Systém lze doplnit celou řadou originálních doplňků jako jsou opěrky, stolky, květináče a další.

Spaghetti

Průmyslový design

Spaghetti jsou interiérové věšáky využívající technologie ohýbání trubek a tyčí. Navazují na kolekci ambientních svítidel Gong. Výsledné ohyby jsou z jednoho kusu materiálu na hranici možné vyrobitelnosti. Hlavní důraz je tedy na umění samotného řemesla ohýbání, jako středobod vizuálu v jednoduché formě.
“Ohyb není nahodilý. Vycházeli jsme ze způsobu jakým člověk odkládá oblečení.”

Satellite

Průmyslový design

Návrh nové parkové lavičky Satellite určené do veřejných prostranství pro firmou MMcité. Lavička je tvořena opěrákem z pevnostního betonu ve tvaru oválného talíře, který nese dřevěný sedák. Pod zemí je umístěna kotvící patka. Přidanou hodnotou je pocit soukromí a úkrytu. Instalací dvou a více laviček do „ostrovů“ vzniká komunikační kanál, jelikož seskupení laviček a jejich tvar usměrňuje příchozí zvukové vlny a utlumuje hluk z okolí. Zároveň může stínit nebo naopak koncentrovat sluneční paprsky podle nasměrování.