MENU

Agentura Fenek

Fenek se zabývá konzultacemi, komunikací a propojováním na technologickém, startupovém, inovačním a e-commerce trhu. Znalost jednotlivých vertikál, scény a jejích aktéru kombinujeme s odborností v PR, content marketingu, networkingu a eventech za účelem naplnění cílů našich klientů. Těmi jsou nejčastěji recruitment, B2B sales a řízení inovací.

Agentura Fenek^^ spojuje odbornost v komunikaci se znalostí českého technologického trhu a jeho aktérů. Původně založená jako specializovaná PR agentura dnes poskytuje širší portfólio služeb se striktním zaměřením na startupovou/IT/tech scénu, například hackathony na klíč nebo HR marketing mířený na programátory. Mezi naše klienty tak nepatří pouze startupy, digitální agentury a IT firmy, ale také firmy a korporace, které hledají technologické projekty, partnery nebo talenty. Fenek^^ je součástí komunity, pořádá vlastní eventy, publikuje odborné texty a část kapacit věnuje neziskovým projektům a mentoringu early stage startupů.

Jiří Vicherek, zakladatel Fenka, je odborník na PR/Content marketing v oblasti technologií a mentor startupů. Vždy jej fascinovali lidé a komunikace, technologie pak vnímá jako zdaleka nejdůležitější téma dnešní doby. Jako interní PRista pracoval pro brněnský ZONER, startup Daty, ale také investiční skupinu Rockaway a její projekty. Vedl oborový portál Tyinternety i největší oborovou konferenci Startup Summitu. Svou práci má rád, protože se baví s chytrými lidmi o důležitých věcech. Jako konzultant umí své klienty propojit s kýmkoli potřebují (viz https://mam.cz/c1-65664000-jiri-vicherek-dostanu-vas-ke-kazdemu), pomáhá jim identifikovat jejich unikátní propozici a nastavit komunikační strategii.

https://www.linkedin.com/in/vicherek/ Dále ve Fenkovi působí Irena Zatloukalová v roli Managing Partner. Na technologickém PR trhu těžko najdete zkušenější a kovanější profesionálku. Svými schopnostmi a šarmem Fenka obohacuje od února 2018, kdy po sedmi letech skončila v čele PR a interní komunikace Seznamu. Ireny know-how zahrnuje škálu oblastí od práce s novináři, přes tvorbu komunikační strategie až po stakeholder management a řízení týmu. Ve svém volném čase se již 15 let věnuje akademické debatě.

https://www.linkedin.com/in/izatlouk/ Zde jsou v bodech kompetence, které za Fenkovi Jirka a Irena školí a přednáší: 1) Content marketing v oblasti B2B sales – jak na to, jaké kanály zvolit, co očekávat, jak to měřit 2) Networking 3) Komunikace pro startupy – Část marketingová (growth hacking) a PR 4) HR marketing v IT – jak má vypadat marketingový mix podporující IT recruitement. Obsahová strategie v HR marketingu na IT specialisty 5) Přesvědčivá argumentace 6) úspěšné PR pro SMEs 7) Mediální průprava a media relations – jak si vytvořit vazby, jak mluvit s novináři, jak mluvit před kamerou 8) Komunikace firmy dovnitř i ven v období scalingu – zavedení kvalitní interní i externí komunikace při přerodu ze startupu či malé firmy na střední formát už se nedá řídit a fungovat organicky, komunikace je klíčovým pojítkem pro úspěšný růst 9) CSR tak, aby dávalo smysl pro byznys 10) Prezentační koučink

Kontakt

Zuzana Cabejšková

Tel.: 736 538 466 E-mail: zuzana@fenekpr.cz Www: http://www.fenekpr.cz
Klimentská 2066/19,
Praha - Nové Město 110 00

Názory klientů

Agentura Fenek nabízí neuvěřitelný přehled ve startupovém prostředí, a to zejména díky svému majiteli, Jiřímu Vicherkovi. Jiří chce klientům vždy odevzdat ten nejlepší výsledek, kvalitu odvedené práce si přísně hlídá. Na spolupráci s touto agenturou si navíc cením toho, že i když řešíme problém mimo hranice PR (které jsou často mlhavé), tak je mi Jiří schopen skvěle pomoci a rovnou poradit, aniž by potřeboval předchozí přípravu. V důsledku to tedy znamená, že Fenek nabízí hodnotu jak pro zkušené klienty, kteří mají specifické zadání, tak pro začátečníky, kteří potřebují komplexní službu a celkový vhled do oblasti PR.

Matěj Kapošváry, CMO Shopsys - matej.kaposvary@shopsys.com

Najít vhodného partnera na PR služby pro nás bylo od začátku klíčové. Nehledaly jsme čistě jen samotné služby, ale strategického partnera, se kterým si vybudujeme dlouhodobé vztahy, který porozumí tomu co děláme a proč to děláme a bude prokativní v oblastech ve kterých nevíme, co nevíme. Několik referencí doporučovalo právě Jirku a začít naší spolupráci považujeme za jeden z nejlepších kroků, které se nám povedly. Jirka žije tím co dělá a to se odráží v jeho práci. Navazování nových kontaktů, propojování lidí, předvídání možností spolupráce a výčet by mohl pokračovat dál a dál. Po několika měsících intenzivní spolupráce můžu říct, že spolupráce s Jirkou nabízí velkou přidanou hodnotu ať už pro začínající startupy nebo pro zavedené firmy.

Silvie Zeman, Zakladatelka makeITtoday - silvie@makeittoday.cz

Měli jsme velké štěstí, že jsme Jirku Vicherka a jeho agenturu Fenek potkali nedlouho po založení Novalie před třemi lety. Jirka zásadně pomohl nastartovat naši značku ve světě startupů! Naše PR energie díky Fenkovi proudila správným směrem. Máme rádi jejich pohotovost a schopnost nalézat nová témata. Jiří Vicherek nám svými zkušenostmi a znalostí trhu stále přináší nové příležitosti k dalšímu rozvoji naší právní praxe v oblasti digitálních inovací a technologií.

Novalia - tereza.jandackova@novalia.cz

Reference

Časopis Exec

Ilustrace

Časopis Exec, který vytvaříme pro našeho klienta Shopsys. Časopis zajišťujeme jak po obsahové, tak grafické stránce, vše v průběžné kontrole se zadavatelem. Za časopis Exec jsme získali 3.místo ve Fénix content marketing v soutěžní kategorii B2B časopisu (první místo KPMG, druhé Makro).

Case study: Stories

Case study: Stories je datový startup s cílem radikálně změnit řízení velkých firem. Automaticky vyhledává finančně nejdůležitější trendy, zpracovává je v příběhy a umožňuje s nimi dále pracovat v rámci celé organizace. Včasně tak detekuje nové trendy a zvyšuje výkonnost a správné rozhodování napříč firmou. Jeho zakladatelé, uznávané kapacity v oblasti Business Intelligence, získali seed investici a po Fenkovi chtěli úvodní výstupy v médiích kvůli investorům, hiringu a podpoře salesu. Na začátku naší spolupráce jsme se zakladateli, Filipem Douškem, Vojtou Ročkem a Peterem Fedoročko, strávili několik hodin konzultací cílů, strategie a samotného produktu. Společně jsme identifikovali, co dělá ze Stories unikátní řešení a jaké argumenty použít v komunikaci.

Večírek Three Kings Nights (3KN) pro startupy, korporace a podporovatele

Datum konání: 10.1.2018 Počet hostů: 250 Místo konání: Sacre Coeur, Praha Smíchov